© 2019 by Skratta för livet. International laughter club Sweden

  • LinkedIn Social Icon

Skratta för livet
Maud Brandin - Trelleborg 
Ordf. International laughter club Sweden
 
Östra stranden 82     
231 32 Trelleborg
Tel: 0709-850385

E-post:    Maud@skrattaforlivet.se
Hemsida:    www.skrattaforlivet.se

Jag har utbildat flera instruktörer som ingår i nätverket Skratta för livet: 

 

Sari Aulén - Eskilstuna
Carlavägen 55 B
633 51 Eskilstuna
Tel 070 233 47 71
saraul@hotmail.com 

Auléns Massage och friskvård

Gerd Lindström - Ljusterö
gerdan.l@hotmail.com

 

Vanda Persson - Västra Frölunda
vanda.haughton@hotmail.se

 

Magdalena Ringertz - Stockhom
magdalena@ringertz.se
 

Sara Sjöö - Kalmar
sara.sjoo@telia.com

 

 

Maja Carlgren - Älandsbro (Härnösand)

Adress:Gränslös Hälsa AB 

Kojbacken 333

870 10 Älandsbro

Telefon:0611-691 30

Mobil:070 550 26 92

E-mail:Maja.Carlgren@telia.com

URL:www.gransloshalsa.se

 

 

 

 

Lise-Lott (Lotta) Fisk - Eslöv

Hälsoutvecklare och skrattinstruktör

Adress:Lottas hälsostudio

Tunnbindarevägen 14

241 94 Eslöv  

Telefon:070-88 65 173

E-post:lotta.fisk@hotmail.com

www.lottashalsostudio.se

 

 

 

Tina Gunnarsson - Lidköping

Skrattinstruktör

Adress:Positivemind

Skaragatan 100

531 33 Lidköping  

Telefon:0734-346009

E-post:tina@positivemind.se

www.positivemind.se

 

 

 

 

Ewa Nilsson - Köping

Adress:Lewa & Lära 

V. Långgatan 13

731 30 Köping

Telefon:0221-249 42

Fax:0221-193 70

Mobil:0709-641833

E-mail:ewa@lewalara.com

www.lewalara.com 

 

 

 

Maria Zeffer Johnsson - Trollhättan

Skrattinstruktör och teaterpedagog

Adress:Olof Palmes gata 7

Maria spelar teater och arbetar nu med barn som teaterpedagog och är certifierad skrattinstruktör

461 30 Trollhättan  

Telefon:0703 62 50 91

E-post:maria.zeffer@kub.trollhattan.se

 

 

 

 

Vem är Maud Brandin?
Fil. kand. från Lunds universitet med historia, språk och medie- och kommunikationsvetenskap (1980). Informationschef vid Kalmar kommun 1980-talet. Prefekt för institutionen för medieutbildning vid Högskolan i Kalmar 1990-talet, tillika universitetsadjunkt i medie- och kommunikationsvetenskap med särskild inriktning på interpersonell kommunikation, retorik, organisationskommunikation och presskontakter. Ordförande i ”European Journalism Training Association” 2000-01. Sedan december 1999 egen företagare, Skratta för Livet i Sverige AB, utnämnd till årets nyföretagare i Södra Kalmar län 2002. Drev mellan åren 2004 och 2013 också ett skrattande hotell i Chauvigny, Frankrike